O nas

Witaj na dobrej stronie studiów prawniczych!

 

Student.LEX.pl to serwis będący częścią portalu informacyjnego www.LEX.pl. Jest dedykowany studentom prawa oraz kierunków pokrewnych.
Gromadzi sympatyków już od 1999 roku. Po dziesięciu latach istnienia portalu jako bazy notatek i skryptów został zmieniony jego charakter, tak, aby Użytkownicy mogli budować z jego autorami internetową społeczność. W 2010 roku uruchomiono Forum oraz Blog, umożliwiające wzięcie udziału w studenckich dyskusjach. Rok 2012 to przybliżenie wyglądu Portalu dla Studenta do pozostałych stron Wolters Kluwer Polska.

Do Waszej dyspozycji, Drodzy Użytkownicy, oddajemy bazę notatek i skryptów liczącą ponad 2 000 pozycji. Po zalogowaniu się znajdziecie w niej pomoce naukowe, pytania egzaminacyjne, testy i kazusy, a w serwisie Legal English materiały i ćwiczenia do nauki prawniczego angielskiego. Podczas sesji egzaminacyjnych organizujemy akcje "Uwolnij notatki", w której w zamian za dodawane przez Was notatki rozdajemy nagrody.

Zakładki Aktualności i Aplikacje prawnicze to najświeższe informacje dla studentów i aplikantów - zmiany w prawie, informacje ze środowiska młodych prawników, ważne konferencje, rozmowy z praktykami i zapowiedzi konkursów.

Zakładka Prawo to kompleksowy zbiór aktów prawnych niezbędnych do pomyślnego zdania egzaminów w toku studiów prawniczych.

W tworzeniu portalu pomagają jego Ambasadorzy - studenci i absolwenci prawa z całej Polski. Więcej o Ambasadorach oraz ich inicjatywach przeczytasz w zakładce Społeczność oraz na www.wolterskluwer.pl.

Gorąco zapraszam do komentowania i współtworzenia treści na Student.LEX.pl oraz kontaktu z Redakcją na student@wolterskuwer.pl

Dorian Lesner
Redaktor prowadzący

LEX logo

Masz pełne prawo

LEX dostarcza kompleksowy system wiarygodnych informacji, niezbędnych do samodzielnego wyciągnięcia wniosków poprzez analizę zagadnienia w otaczającym go kontekście. Użytkownicy produktów marki LEX należą do grona osób samodzielnie wyprowadzających wnioski i podejmujących decyzje, ponosząc za nie odpowiedzialność.