Patronat

LEX dla Studenta
 • Wybrano "Pracodawcę jutra"

  Obrazek do artykułu: Wybrano

  Dobiegła końca II edycja konkursu "Pracodawca Jutra" organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami (PSZK). Laureatami konkursu zostały przedsiębiorstwa realizujące... Więcej »

  Konrad Kuć, 22.07.2014

 • Wystawa „Piękno darowane” na UJ wsparte przez Wolters Kluwer

  Obrazek do artykułu: Wystawa „Piękno darowane” na UJ wsparte przez Wolters Kluwer

  Wystawa „Piękno darowane” w gmachu Collegium Maius trwa od 7 maja do 6 sierpnia 2014 r. w Muzeum UJ we współpracy z Archiwum UJ. Wystawa odbywa się pod patronatem Wolters Kluwer. Więcej »

  Konrad Kuć, 20.07.2014

 • O europejskim prawie patentowym opowiedzą na UAM w Poznaniu

  Obrazek do artykułu: O europejskim prawie patentowym opowiedzą na UAM w Poznaniu

  Konferencja pt. „Intellectual Property Law – European Unitary Patent” odbędzie się dnia 21.07.2014 roku. o godz. 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w sali Auditorium Maximum. Więcej »

  18.07.2014

 • Prace magisterskie z zakresu prawa międzynarodowego nagrodzone przez MSZ

  Obrazek do artykułu: Prace magisterskie z zakresu prawa międzynarodowego nagrodzone przez MSZ

  Minister SZ Radosław Sikorski nagrodził w czwartek laureatów konkursu na najlepsze prace magisterskie z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych. Nie przyznano pierwszej nagrody; drugą zdobył autor pracy nt. sytuacji chrześcijan w krajach... Więcej »

  17.07.2014

 • ELSA zaprasza na obóz adaptacyjny do Olsztyna

  Obrazek do artykułu: ELSA zaprasza na obóz adaptacyjny do Olsztyna

  Rozpoczęcie studiów zawsze wiąże się z pewnymi obawami. Przyszli studenci zastanawiają się: jak odnajdą się w nowych realiach, czy sobie poradzą i co ich właściwie czeka? Na przeciw tym niewiadomym, już po raz XVIII staje Europejskie Stowarzyszenie... Więcej »

  15.07.2014

 • Ponowne złoto Katarzyny Solus-Miśkowicz w kolarskich akademickich MŚ

  Obrazek do artykułu: Ponowne złoto Katarzyny Solus-Miśkowicz w kolarskich akademickich MŚ

  Katarzyna Solus-Miśkowicz wygrała górski wyścig ze startu wspólnego podczas V Akademickich mistrzostw świata w kolarstwie w Jeleniej Górze. To drugie złoto kielczanki. Imprezę zakończyła rywalizacja mężczyzn, w której Marek Konwa zdobył srebro. Więcej »

  13.07.2014

 • Podsumowano czwarty sezon kliniki "Prawa człowieka a podatki"

  Obrazek do artykułu: Podsumowano czwarty sezon kliniki

  Zakończył się czwarty sezon jednego z programów interwencyjno-edukacyjnych HFPC kliniki „Prawa człowieka a podatki”. W ciągu roku akademickiego 11 studentów wydziałów prawa uczestniczyło w cotygodniowych seminariach organizowanych w siedzibie... Więcej »

  Konrad Kuć, 13.07.2014

 • Wybitni studenci praktykują w MSW

  Obrazek do artykułu: Wybitni studenci praktykują w MSW

  Studenci polskich oraz zagranicznych uczelni, którzy wyróżnili się podczas bezpłatnych staży w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych rozpoczęli właśnie płatne praktyki w tym ministerstwie. Więcej »

  Konrad Kuć, 11.07.2014

 • Obcokrajowcy łatwiej nauczą się polskiego prawa

  Obrazek do artykułu: Obcokrajowcy łatwiej nauczą się polskiego prawa

  Polishprivatelaw.pl to pierwsza w całości anglojęzyczna strona internetowa poświęcona polskiemu prawu prywatnemu. Dzięki niej czytelnicy z zagranicy w łatwy sposób dotrą do wiadomości jakie przepisy obowiązują w Polsce. Więcej »

  10.07.2014

 • Wnioski i doświadczenia 25 lat transformacji

  Obrazek do artykułu: Wnioski i doświadczenia 25 lat transformacji

  Koła Naukowego Prawa Spółek UMCS i Stowarzyszenia Promocji Nauk Prawnych z siedzibą w Lublinie, zaprasza do udziału w konferencji naukowej „Prawo handlowe 25 lat po transformacji ustrojowej. Doświadczenia i perspektywy”, która odbędzie się na... Więcej »

  Konrad Kuć, 09.07.2014