Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Warchoł: aplikacja uniwersytecka do rozważenia

Warchoł: aplikacja uniwersytecka do rozważenia

15.12.17

Jest to nowa propozycja, która miałaby być atrakcyjna, elitarna, zupełnie nowa, to uważam, że warto ją rozważyć - mówi minister Marcin Warchoł o aplikacji uniwersyteckiej. Przeciwko wprowadzeniu jej wprowadzeniu są samorządy prawnicze.

articleImage: Warchoł: aplikacja uniwersytecka do rozważenia ms.gov.pl

- Nowy gracz w postaci uczelni mógłby podnieść poprzeczkę. Być może uczelniom udałoby się doprowadzić do tego, by każdy aplikant nie był anonimowy, miał konkretnego patrona, który uczyłby go profesji - podkreślił w "Rzeczpospolitej" minister sprawiedliwości.

- Mam wrażenie, że w całej tej dyskusji o odbieraniu samorządom wyłączności chodzi wyłącznie o pieniądze płacone przez aplikantów za szkolenie, czyli o podział rynku. Ze strony środowiska akademickiego pada argument, że zajęcia na aplikacjach prowadzą ci sami wykładowcy, co na uczelniach - mówił Dariusz Sałajewski, były prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

Sałajewski: w dyskusji o aplikacjach uniwersyteckich chodzi o podział rynku>>

- W tej sprawie przede wszystkim widzę niezrozumienie istoty aplikacji adwokackiej, która polega na przygotowaniu aplikanta, pod kierunkiem patrona, do samodzielnego wykonywania zawodu. Wynika to wprost z prawa o adwokaturze - podkreślał Rafał Dębowski, sekretarz Naczelnej Rady Adwokackiej. 

Aplikacja od ogółu do szczegółu - ustawy dodatkowe>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE