Strona główna » Wiadomości » Kariera » W Wilnie targi wiedzy i kariery

W Wilnie targi wiedzy i kariery

02.02.17

W Wilnie rozpoczęły się w czwartek XV Międzynarodowe Targi Wiedzy, Edukacji i Kariery „Studia 2017”, w których uczestniczy 220 wystawców promujących wyższe uczelnie, a także osiągnięcia naukowe z 14 krajów, w tym z Polski.

articleImage: W Wilnie targi wiedzy i kariery fot. Thinkstock

Swoją ofertę na targach w Wilnie - największych tego typu targach w rejonie państw bałtyckich, które potrwają trzy dni - prezentuje w tym roku kilkanaście polskich uczelni, m.in. Politechnika Wrocławska, Politechnika Białostocka, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, a także Uniwersytet Jagielloński oraz Szkoła Główna Handlowa.

W ramach wileńskich targów odbędzie się ponad 200 imprez towarzyszących – wykładów, konferencji, spotkań. Przedstawiciele polskich uczelni spotkają się z uczniami polskich i litewskich szkół na Litwie. Odbędzie się prezentacja polskich łazików marsjańskich, stworzonych na Politechnice Białostockiej, której studenci już dwukrotnie wygrali prestiżowe zawody łazików marsjańskich - University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych.

„Chcemy wykorzystać naszą obecność na targach edukacyjnych nie tylko do promocji polskich uczelni i możliwości studiowania w Polsce, ale także do zaprezentowania współczesnej Polski i jej sukcesów na przykład w dziedzinie podboju kosmosu, a także dokonujących się w naszym kraju przemian” - powiedział PAP dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie Marcin Łapczyński.

Polskiemu stoisku na międzynarodowych targach wiedzy, edukacji i kariery towarzyszy wystawa „Nauka to wolność”. Jest to multimedialna ekspozycja w całości poświęcona osiągnięciom polskiej nauki na przestrzeni ostatnich 25 lat. Wystawa prezentuje najciekawsze polskie wynalazki, osiągnięcia naukowe i wydarzenia ostatniego ćwierćwiecza, od odkrycia pierwszych planet nienależących do układu słonecznego, poprzez odkrycia archeologiczne w Egipcie, osiągnięcia polskiej medycyny czy polskich fizyków pracujących w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN), po wyniesienie na orbitę pierwszego polskiego satelity. Wystawę przygotowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Udział Polski w wileńskich targach wiedzy rozpoczyna całoroczną kampanię promującą na Litwie studia w Polsce. Jak poinformowała PAP koordynator projektu Anna Pilarczyk-Palaitis z Instytutu Polskiego w Wilnie, „już w lutym na ulicach Wilna pojawi się około 60 wielkoformatowych plakatów autorstwa uznanej młodej polskiej graficzki Magdy Pilaczyńskiej, zachęcających do studiowania w Polsce. W litewskich mediach pojawią się również artykuły poświęcone polskiemu rynkowi wysokich technologii, w tym polskiej branży kosmicznej i związanym z nią kierunkom studiów”.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

02.02.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE