Strona główna » UE grozi grzywnami dla Facebooka, Google’a i Twittera

UE grozi grzywnami dla Facebooka, Google’a i Twittera

28.07.17

Trzy amerykańskie koncerny internetowe: Facebook, Google i Twitter mogą w najbliższym czasie zapłacić grzywnę – zagroziła Komisja Europejska. Powodem jest naruszanie praw użytkowników ich serwisów.

articleImage: UE grozi grzywnami dla Facebooka, Google’a i Twittera fot. Thinkstock

Věra Jourová, komisarz ds. sprawiedliwości, konsumentów i równouprawnienia płci, zagroziła trzem amerykańskim koncernom internetowym prowadzącym serwisy społecznościowe: Google’owi (prowadzącemu Google+) Facebookowi i Twitterowi. W ocenie komisarz prawa użytkowników serwisów oferowanych przez te firmy wciąż nie spełniają europejskich norm.

Jourová stwierdziła, że Unia Europejska „staje się bardzo niecierpliwa”, czekając, aż Amerykanie dostosują się do unijnych wymogów. Głównym powodem jest brak możliwości dochodzenia przez europejskich konsumentów swoich roszczeń przed sądem w Europie.

Obecnie, w przypadku skarg na serwisy tych firm, mieszkańcy UE muszą stawiać się przed amerykańskimi sądami. Jourová także skrytykowała to, że jeżeli klient kupi wadliwy produkt na którymś z serwisów tych koncernów od firm trzecich, to nie biorą one odpowiedzialności za ten fakt.

Facebook, Google i Twitter mają czas do września br., by dostosować warunki użytkowania swoich usług do europejskiego prawa. W przeciwnym razie Komisja Europejska ma rozpocząć procedury zmierzające do nałożenia na te firmy grzywny.

Źródło: www.euractiv.pl, stan z 27.07.2017 r.

28.07.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE