Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Satysfakcja ważniejsza niż łatwy zarobek

Satysfakcja ważniejsza niż łatwy zarobek

21.09.17

Co drugi przedstawiciel pokolenia Y postrzega pracę jako źródło satysfakcji, a nie przykry obowiązek. Według raportu „Motywacje Młodych”, co trzeci pracuje bo chce, a nie musi - wynika z raportu Microsoft.

articleImage: Satysfakcja ważniejsza niż łatwy zarobek fot. Thinkstock

Jak wynika z raportu EY „Światowe pokolenia: globalne badanie wyzwań w obszarze równowagi między pracą a życiem osobistym”. Z drugiej strony są niecierpliwi, chcą jak najszybciej awansować, widzieć natychmiastowe efekty swojej pracy. Prawie co drugi (44%) twierdzi, że zrezygnuje z obecnej pracy w ciągu najbliższych dwóch lat. Zdecydowana większość (74%) deklaruje, że zmieni pracę, jeśli nie będzie dostrzegała perspektyw rozwoju.

W porównaniu do starszego pokolenia, młodzi nie uważają, że celem samym w sobie jest stabilizacja i praca od 9 do 17, czy odpowiednie wynagrodzenie. Według raportu PwC „Youth Speak” jedynie 4% twierdzi, że wynagrodzenie jest kluczowe w pierwszych pięciu latach pracy. Zdecydowanie gorzej oceniają też edukację, przyznając, że oferta szkół wyższych nie odpowiada realiom rynku pracy. Ponad połowa (53%) uważa, że istnieje ogromna przepaść pomiędzy tym, czego się uczą obecnie, a tym czego będą potrzebowali w przyszłości. Więcej>>

21.09.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE