Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Samorząd radcowski promuje zatrudnianie aplikantów

Samorząd radcowski promuje zatrudnianie aplikantów

21.12.17

Warszawscy radcy rozpoczynają kampanię na rzecz zatrudniania aplikantw radcowskich. W 2018 r. aplikację rozpocznie 605 osób.

articleImage: Samorząd radcowski promuje zatrudnianie aplikantów fot. Thinkstock

- Młodzi prawnicy są świetnie wykształceni, mają otwarte umysły, aktualną wiedzę i zapał do pracy, którego czasami brakuje starszym pokoleniom. Nasza kampania przypomina o tym partnerom i właścicielom kancelarii, dyrektorom działów prawnych w firmach oraz wszystkim profesjonalnym prawnikom. Chcemy także utwierdzić naszych aplikantów w przekonaniu, że mają prawo mieć oczekiwania wobec swoich pracodawców oraz że dokonali właściwego wyboru, decydując się na aplikację radcowską.

Dziekan Chróścik podkreślił także, że największy wpływ na poprawę sytuacji aplikantów, prawników u progu kariery, a także wszystkich profesjonalnych zawodów prawniczych, ma edukacja prawna społeczeństwa.

Na kampanię „Zatrudniamy aplikantów radcowskich” składa się seria wypowiedzi radców prawnych – partnerów zarządzających i wspólników kancelarii – na temat korzyści, jakie wiążą się z zatrudnianiem aplikantów. Kampania obejmuje wewnętrzne kanały komunikacyjne OIRP w Warszawie (newsletter, czasopismo Temidium, strony internetowe, fanpage na Facebooku, kanał Youtube, profil na LinkedInie) oraz media.

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE