Strona główna » Wiadomości » Kariera » Rzeszowscy studenci skorzystają z płatnych praktyk

Rzeszowscy studenci skorzystają z płatnych praktyk

21.08.17

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od nowego roku akademickiego będą mogli odbywać m.in. płatne praktyki. Taką możliwość oferuje uczelniane Biuro Karier, które będzie realizować projekty o łącznej wartości prawie 3 mln zł.

articleImage: Rzeszowscy studenci skorzystają z płatnych praktyk fot. Thinkstock

"Jedną z głównych korzyści jest zdobywanie przez studentów doświadczenia zawodowego, które jest wysoko cenione przez pracodawców. Będziemy ich szkolić, rozwijać i proponować realizację wysokiej jakości płatnych praktyk w najlepszych firmach i instytucjach" – zapewniła koordynatorka projektu Aleksandra Bigas.

W czasie praktyk, które będą mogły trwać nawet 6 miesięcy, każdy student będzie miał opiekuna merytorycznego, zarówno ze strony firmy, jak i uczelni. Opiekun będzie czuwał nad właściwym przebiegiem praktyk i rozwojem zawodowym studenta.

Monika Lewicka-Bułatek z biura prasowego uczelni podkreśliła, że istotną zaletą programu jest to, że każdy uczestnik będzie otrzymywał miesięczne stypendium w wysokości 2,3 tys. zł netto.

"Dzięki udziałowi w programie, studenci będą mogli rozpocząć pisanie pracy dyplomowej opartej o doświadczenia i wiedzę zdobywaną w trakcie realizacji praktyki, a otrzymywane stypendium ułatwi im po prostu codzienne życie" – zauważyła Lewicka-Bułatek.

Oprócz płatnych praktyk uczelnia będzie też realizować inne projekty, podnoszące kompetencje studentów. Będzie to m.in. program "Logistyka Kariery", w którym studenci anglojęzycznych studiów Aviation Management podnoszą kluczowe kompetencje związane z branżą lotniczą. Mają oni możliwość otrzymania prestiżowych certyfikatów IATA, wzięcia udziału w wizytach studyjnych na największych europejskich lotniskach oraz w warsztatach ze specjalistami z branży.

W projekcie "Start do kariery. Międzynarodowe studia General Aviation" młodzież z kraju i zagranicy ma możliwości studiowania na specjalności General Aviation (ścieżka anglojęzyczna) na studiach licencjackich I stopnia. Jest to jedyna taka specjalność w kraju, a także Europie Środkowo-Wschodniej.

Z kolei studenci kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna dzięki projektowi "Stay in Touch" mogą wziąć udział w dwóch edycjach międzynarodowej Szkoły Letniej, organizowanej w Grecji oraz Hiszpanii, której wykładowcami będą projektanci z praktycznym doświadczeniem.

Natomiast studenci wszystkich kierunków Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w programie "ABK Kariery" podnoszą swoje kompetencje w zakresie kształtowania ścieżki kariery, rozpoczęcia aktywności zawodowej oraz zakładania własnej działalności gospodarczej poprzez indywidualne konsultacje z doradztwa ds. przedsiębiorczości oraz uczestnictwo w warsztatach.

Agnieszka Pipała(PAP)

21.08.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

 • Wniosek o grant musi być przemyślany

  Obrazek do artykułu: Wniosek o grant musi być przemyślany

  Wniosek powinien być zrozumiały dla wszystkich. Odradzam też szukanie konkursów, w których termin składania dokumentów upływa za kilka dni - mówi Dariusz Dąbek, Dyrektor Biura Projektów firmy AVISTA, zajmującej się przygotowywaniem wniosków o... Więcej

 • Darmowe bilety unijnym prezentem na osiemnastkę

  Obrazek do artykułu: Darmowe bilety unijnym prezentem na osiemnastkę

  Unia Europejska zafunduje bilety osiemnastolatkom, którzy chcą podróżować po Europie. Wnioski można zgłaszać do 26 czerwca 2018 r. r Więcej

 • Studenci zawiesili strajk okupacyjny

  Obrazek do artykułu: Studenci zawiesili strajk okupacyjny

  Choć protestujący studenci nie porzucają swoich postulatów, czyli odrzucenia Ustawy 2.0, zawieszają strajk okupacyjny. Pracę nad nowym ustrojem uczelni trwają obecnie w Sejmie, jak przekonuje resort nauki, nie ma mowy o wycofaniu się z projektu. Więcej

 • Sejm o konstytucji dla nauki

  Obrazek do artykułu: Sejm o konstytucji dla nauki

  Autonomia uczelni jest zagwarantowana konstytucyjnie, prawie wszyscy podkreślają, że ta ustawa ją zwiększa – podkreślał minister nauki Jarosław Gowin. W Sejmie trwają prace nad tzw. ustawą 2.0, reformującą ustrój uczelni. Więcej

 • Bestsellery maja 2018 w księgarni profinfo.pl

  Obrazek do artykułu: Bestsellery maja 2018 w księgarni profinfo.pl

  Najlepiej sprzedające się podręczniki w księgarni internetowej www.profinfo.pl w maju 2018 r. Więcej

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE