Studia, które prowadzone są  na Uniwersytecie Warszawskim od 2007 roku przeznaczone są  dla absolwentów magisterskich studiów wyższych,  przede wszystkim prawniczych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim umiejętności w zakresie efektywnej komunikacji, negocjacji i mediacji, tak bardzo potrzebnych w każdym zawodzie oraz w życiu codziennym. Dwu-semestralne studia (trwające od października do czerwca), prowadzone są w trybie zjazdowym w weekendy. Zjazdy odbywają się co trzy-cztery tygodnie, łącznie ponad 190 godzin zajęć w ramach 12 zjazdów. 

Zobacz: Trwają zapisy na V edycje podyplomowego studium prawa konkurencji>>>

Program Studiów tworzy niepowtarzalną okazję do poznania zagadnień, z którymi osoby reprezentujące zawody prawnicze,  mają do czynienia na co dzień w swojej pracy.  Potrzeba umiejętnego dialogu i dyskursu z drugą stroną i z klientem,  radzenie sobie w sytuacjach  konfliktowych,    szerokie  spojrzenie na spór prawny czy też poszerzanie kompetencji negocjacyjnych są  potrzebne każdemu prawnikowi. Oprócz negocjacji i mediacji w sprawach rodzinnych,   gospodarczych, karnych,  pracowniczych czy  w sporach w organizacji,  tematyka studiów obejmuje także psychologię konfliktu, rozmowę z klientem, techniki efektywnego komunikowania się, asertywność, psychologię podejmowania decyzji  i tworzenia stereotypów, bariery kulturowe. 
 
 
Zajęcia prowadzone są przez  specjalistów z zakresu negocjacji i mediacji,  którzy są zarówno teoretykami,  jak i praktykami, a także autorami podręczników i artykułów dotyczących mediacji,    między innymi: Rafała Morka,  Ewę Gmurzyńską,  Annę Cybulko,  Agatę Gójską, Macieja Tańskiego,  Aleksandrę Winiarską.
Studia są połączeniem wiedzy teoretycznej i praktycznej i mają  formę  wykładów i  warsztatów z zakresu negocjacji i mediacji, a także szeregu ćwiczeń mających na celu doskonalenie umiejętności w zakresie efektywnego radzenia sobie z konfliktem oraz komunikacji interpersonalnej. 
 
Ze względu  na  nasze wieloletnie  doświadczenie,  prestiż naszej  Uczelni oraz  osoby wykładowców gwarantujemy  wysoką jakość prowadzonych zajęć, interesujące formy nauczania oraz   możliwość aktywnego  uczestnictwa w zajęciach ze względu na  niewielką grupę  słuchaczy (max. 40 osób).  
Zajęcia odbywają się w samym centrum Warszawy--w  budynku BUW na Powiślu oraz  na kampusie głównym UW przy Krakowskim Przedmieściu. 
 
Program Studiów spełnia standardy  Społecznej Rady ds. ADR przy Ministrze Sprawiedliwości dotyczące szkoleń dla mediatorów. 
 
 
Więcej informacji o studiach znajduje się również na stronie: negocjacjemediacje.beta.wpia.uw.edu.pl. 
W celu uzyskania dodatkowych  informacji zapraszamy  do naszego biura na Wydziale Prawa i Administracji UW, ul. Lipowa 4, pok. 2.5 00-316 Warszawa, do  kontaktu telefonicznego na numer tel. 22 55 25 920 lub mail a.siedlecka@wpia.uw.edu.pl
Osoby zainteresowane  Studiami prosimy o zarejestrowanie się na stronie negocjacjemediacje.beta.wpia.uw.edu.pl.  
O przyjęciu decyduje kolejność złożenia dokumentów, z uwzględnieniem wymagań wobec kandydatów. Dokumenty można składać osobiście w sekretariacie Studiów, bądź przesyłać tradycyjną pocztą.