Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Resort kultury przyznał stypendia studentom i doktorantom

Resort kultury przyznał stypendia studentom i doktorantom

07.12.17

Resort kultury przyznał stypendia 84 studentom i 9 doktorantów otrzymało stypendium. W przypadku studentów stypendium wynosi 14,5 tys. zł, a doktorantów 19 tys. zł - poinformował resort kultury.

articleImage: Resort kultury przyznał stypendia studentom i doktorantom fot. Thinkstock

"Stanowią państwo elitarną grupę" - powiedziała wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.
Gala wręczenie stypendiów ministra kultury i dziedzictwa narodowego studentom i doktorantom uczelni artystycznych odbyła się w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie. Dyplomy stypendialne wręczyła wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

"To jest niemałe wyróżnienie, ponieważ zgodnie z prawem w każdym roku takie stypendia może otrzymać nie więcej niż 90 studentów i nie więcej niż 9 doktorantów. Stanowią zatem państwo bardzo elitarną grupę" - zaznaczyła wiceminister kultury.

Podkreśliła, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przywiązuje wielką wagę do promocji młodych talentów. "Zdajemy sobie sprawę, że początek kariery nie zawsze jest łatwy i z tego względu mecenat państwowy może i powinien stanowić istotne dla państwa wsparcie" - dodała Zwinogrodzka.

W 19 uczelniach artystycznych nadzorowanych przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego kształci się około 16 tys. studentów, co stanowi ok. 1 proc. studiującej młodzieży w Polsce.(PAP)

07.12.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE