Strona główna » Wiadomości » Konferencje i konkursy » Programuj, dziewczyno! – zaproszenie na warsztaty

Programuj, dziewczyno! – zaproszenie na warsztaty

23.08.17

W roku akademickim 2016/2017 spośród wszystkich studentów informatyki w Polsce, dziewczyny stanowiły jedynie 13 procent. Średnio jedna kobieta programistka przypada na 11 programistów.
Dlatego Szkoła programowania Coders Lab i Joanna Bochyńska autorka bloga wake up and code postanowili zaprosić kobiety na warsztaty programistyczne, które odbędą się w 9 miastach w Polsce, między 30 września a 21 października.

articleImage: Programuj, dziewczyno! – zaproszenie na warsztaty fot. Thinkstock

 - Chcemy zmotywować dziewczyny do nauki programowania. Wiele z nich w ogóle nie myśli o spróbowaniu swoich sił w kodowaniu, bo kojarzą to zajęcie jako typowo męskie. A przecież kobiety mogą być tak samo dobrymi programistkami jak mężczyźni. Nasze warsztaty pomogą im sprawdzić, czy to jest coś, w czymś się odnajdują - podkreśla Joanna Bochyńska, z wykształcenia indolożka, która swoją przygodę z programowaniem zaczęła od intensywnego kursu programowania w Coders Lab, a dzisiaj pracuje jako junior front-end developer w startupie i zajmuje się rozwijaniem aplikacji w oparciu o Angulara.

Podczas warsztatów front-endowych “Programuj dziewczyno” uczestniczki będą miały okazję zmierzyć się z szeregiem różnorodnych zadań - zetkną się z HTML-em i CSS, poznają podstawy JavaScriptu, dotkną pracy z Gitem. Jedynymi warunkami, aby wziąć udział w programie jest znajomość angielskiego w stopniu umożliwiającym czytanie tekstów oraz własny laptop.

Warsztaty odbędą się w Poznaniu (30.09), Wrocławiu (7.10), Warszawie (7.10), Katowicach (14.10), Łodzi (14.10), Białymstoku (14.10), Trójmieście (14.10), Krakowie (21.10) i Lublinie (21.10). Aby wziąć udział w warsztatach, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.
Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych miast dostępne są na stronie wydarzeń Coders Lab - https://www.facebook.com/pg/coderslabpl/events

 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Własne
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE