Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Premier zdymisjonował wiceministra nauki

Premier zdymisjonował wiceministra nauki

12.03.18

Nawet coś, co dobrze działa, to trzeba tak zrobić i to jest nasza aspiracja, to jest nasza ambicja - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, dymisjonując 17 wicemistrów. w tym jednego z MNiSW.

articleImage: Premier zdymisjonował wiceministra nauki fot. Thinkstock

W gronie zdymisjonowanych ministrów znalazł się dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) prof. Aleksander Bobko.

- Pan premier Morawiecki wczoraj uprzedził mnie o zamiarze przyjęcia dymisji pana ministra Bobko. Jutro odbędzie się spotkanie kierownictwa resortu i podejmiemy decyzję o nowym podziale obowiązku wśród ministrów" - powiedział w poniedziałek w rozmowie z PAP wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Dodał, że w MNiSW "od zawsze było czterech wiceministrów". "W tej kadencji nie doszło do żadnego zwiększenia ich liczby, ale przyjmuję do wiadomości decyzję premiera" - zaznaczył Gowin. Wyjaśnił, że minister Bobko pozostanie senatorem i będzie nadal wspierał działania resortu.

Rzecznik rządu podkresliła, że:  Nie ma czegoś takiego w prawie, jak odprawa (....). Wszystko odbędzie się tak, jak stanowią przepisy prawa i jesteśmy w tym konsekwentni - odpowiedziała Kopcińska(PAP).

Mazurek: nie możemy ocenić zmian w szkolnictwie wyższym, bo nie znamy tej ustawy>>

12.03.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE