Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Polskie uczelnie na targach edukacyjnych "uni international" w Wiedniu

Polskie uczelnie na targach edukacyjnych "uni international" w Wiedniu

18.05.17

Ponad 40 polskich uczelni, w tym Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i poznański UAM, uczestniczy w środę po raz pierwszy w organizowanych przez Uniwersytet Wiedeński targach edukacyjnych "uni international".

articleImage: Polskie uczelnie na targach edukacyjnych fot. Thinkstock

To już dziewiąta edycja imprezy, która ma na celu promowanie programów stypendialnych, studiów i kursów zagranicznych. W tym roku, dzięki inicjatywie Instytutu Polskiego w Wiedniu, udział biorą w niej także uczelnie z Polski, w tym 21 uniwersytetów, m.in. UW, UJ, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Gdański i warszawska Szkoła Główna Handlowa.
"To dla nas niezwykle ważny projekt, biorąc pod uwagę liczbę polskich studentów mieszkających i studiujących w Wiedniu, a także (...) liczną diasporę polską w Austrii" - zaznaczył dyrektor Instytutu Rafał Sobczak w przesłanym przez tę placówkę komunikacie. Jak dodał, "wielu młodych ludzi o polskich korzeniach, dorastając w Austrii, poszukuje kontaktu z językiem polskim i chętnie korzysta ze stypendiów zagranicznych w Polsce".
Sobczak podkreślił, że oferta edukacyjna polskich uczelni jest skierowana m.in. także do studentów wiedeńskiej slawistyki i innych młodych ludzi zainteresowanych Polską.
Polskie stoisko na targach oferuje materiały m.in. o systemie szkolnictwa wyższego w Polsce, a także informacje o letnich kursach języka polskiego i możliwości studiowania w Polsce w języku angielskim. (PAP)

18.05.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE