Studenci uczestnicząc w zajęciach mieli możliwość m.in. analizowania napływających do Fundacji indywidualnych spraw z zakresu prawa podatkowego pod kątem naruszeń praw człowieka, przygotowywania projektów pism procesowych i interwencji, a także obserwacji rozpraw. Dla części ze studentów zajęcia w klinice stanowiły pierwszą okazję do zetknięcia się z praktycznym aspektem wykonywania zawodu  prawnika.

 
„Zajęcia na uczelniach pozwalają studentom prawa na zapoznanie się z obowiązującymi regulacjami oraz ich podbudową teoretyczną. Teoretyczne wykłady nie pokazują jednak jak prawo działa w życiu, w jaki sposób ogólne i powszechnie obowiązujące regulacje wpływają na życie konkretnych obywateli, jak kształtują ich prawa i obowiązki w relacjach z organami władzy i administracji. Udział w pracach Fundacji pozwala odkryć ten fascynujący, choć czasami pesymistyczny świat” – zauważa Mec. Robert Krasnodębski z Kancelarii Weil prowadzący pro bono zajęcia w klinice.
 
 
Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza ponadto studentów do udziału w rekrutacji do piątej – jubileuszowej -edycji kliniki „Prawa człowieka a podatki” do której rekrutacja ruszy na przełomie września/października 2014 r. 
 
Zobacz: Piotr Müller o zmianach w szkolnictwie wyższym>>>
 
Organizatorzy zachęcają także do nadsyłania spraw związanych z szeroko rozumianym prawem podatkowym w których dostrzegacie Państwo potencjalne naruszenie praw i wolności gwarantowanych Konstytucją RP. W sprawach cechujących się powszechnością naruszeń oraz przełomowym znaczeniem dla praktyki stosowania przepisów prawa podatkowego studenci wraz z prawnikami HFPC będą podejmować również działania i interwencje, mające na celu rozwiązanie konkretnych problemów obywateli – podatników.
 
Więcej: www.hlfr.pl>>>