Strona główna » Wiadomości » Aktualności » O systemie LEX na wydziale prawa UW

O systemie LEX na wydziale prawa UW

10.01.18

System prawny i zawody prawnicze - to wykład, który odbył się w środę na Uniwersytecie Warszawskim. Możliwości systemu LEX zaprezentował Michał Ponikowski z wydawnictwa Wolters Kluwer Polska.

articleImage: O systemie LEX na wydziale prawa UW Zdjęcia dostarczone przez osoby zainteresowane lub zrobione prywatnie przez redakcję.

System prawny i zawody prawnicze to nowy przedmiot dodany do programu pierwszego roku prawa. Ma wprowadzić studentów w problematykę organizacji wymiaru sprawiedliwości oraz podstawowych organów ochrony prawnej. 

Przedmiot ma charakter otwartego wykładu -  prowadzonego formie klasycznej lub jako dyskusję z gośćmi reprezentującymi poszczególne zawody prawnicze – tym razem tematem był System Informacji Prawnej LEX.

Podczas wykładu prowadzonego przez: dr Andrzeja Bieleckiego, dziekana dr Sławomira Żółtka i Michała Ponikowskiego studenci dowiedzieli się, jak szybko wyszukać akty prawne, komentarze i orzeczenia. Poznali także narzędzia, które pomagają w zapisaniu potrzebnych do pracy informacji. 

Michał Ponikowski z wydawnictwa Wolters Kluwer Polska pokazał studentom, jak znaleźć wybrane komentarze i publikacje oraz opowiedział o różnych wersjach systemów i możliwościach LEXOTEKI, stworzonej z myślą o potrzebach studentów. 

Duże zainteresowanie wzbudziły kwestie związane z pracą na nieobowiązujących aktach prawnych - takich, które straciły moc obowiązującą, lub wersjach przepisów, które dopiero wejdą w życie. 

Podczas przerwy studenci mogli przejrzeć drukowany Dziennik Ustaw z lat lat 1927 i 1961 oraz zapoznać się z drukowanymi i elektronicznymi wersjami prac naukowych wykładowców UW.

 
 

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE