Strona główna » Wiadomości » Aktualności » NCN sfinansuje kolejne projekty naukowe - rusza nabór wniosków

NCN sfinansuje kolejne projekty naukowe - rusza nabór wniosków

20.03.17

Narodowe Centrum Nauki po raz trzynasty otworzyło nabór wniosków w konkursach OPUS i PRELUDIUM. Łączna pula dofinansowania wyniesie 280 mln złotych.

articleImage: NCN sfinansuje kolejne projekty naukowe - rusza nabór wniosków fot. Thinkstock

Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu OSF do 16 czerwca 2017 roku. Rada NCN zdecydowała o zwiększeniu maksymalnego finansowania pojedynczego projektu – od tej edycji może ono wynieść odpowiednio 60, 120 lub 180 tys. złotych. Całkowity budżet konkursu ustalono na 30 mln złotych.

– Wspieranie młodych badaczy to jeden z priorytetów Narodowego Centrum Nauki. W 2016 roku 24 proc. łącznej kwoty na finansowanie projektów badawczych przeznaczono na projekty, staże i stypendia realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową, w tym między innymi w ramach PRELUDIUM – wyjaśnia prof. Zbigniew Błocki, dyrektor NCN. – Ten konkurs stanowi pierwszy krok w poznawaniu systemu grantowego przez początkujących badaczy – dodaje.
Każdy naukowiec, niezależnie od stażu i stopnia naukowego, może starać się o finansowanie w ramach konkursu OPUS 13. Uzyskane środki można przeznaczyć na stworzenie zespołu badawczego oraz zakup aparatury potrzebnej do realizacji badań. Nie ma wyznaczonej górnej granicy finansowania przeznaczonego na pojedynczy projekt, a czas realizacji może wynieść 12, 24 lub 36 miesięcy. Więcej>>

20.03.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE