Strona główna » Mniej sądów rejonowych rozpoznających sprawy z zakresu prawa pracy

Mniej sądów rejonowych rozpoznających sprawy z zakresu prawa pracy

11.12.12

Z dniem 1 stycznia 2013 r. zlikwidowanych zostanie około 80 sądów rejonowych. Sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych z właściwości likwidowanych sądów zostaną przekazane innym sądom rejonowym działającym w tym samym okręgu sądowym.
Tak wynika z rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie przekazania niektórym sądom rejonowym rozpoznawania spraw z zakresu prawa pracy lub ubezpieczeń społecznych z obszarów właściwości innych sądów rejonowych (Dz. U. poz. 1350).
Rozporządzenie zostało przygotowane w związku z reorganizacją struktury sądownictwa powszechnego, która polegać ma na zniesieniu z dniem 1 stycznia 2013 r. ok. 80 sądów rejonowych (rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 października 2012 r. w sprawie zniesienia niektórych sądów rejonowych; Dz. U. poz. 1121).
Zniesienie określonych w rozporządzeniu z dnia 5 października 2012 r. sądów rejonowych powoduje konieczność określenia na nowo obszaru właściwości niektórych sądów rejonowych rozpoznających sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Minister Sprawiedliwości przekazał rozpoznawanie spraw z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych z właściwości likwidowanych sądów rejonowych innym sądom rejonowym działającym w tym samym okręgu sądowym.
Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2013 r.

11.12.12
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE