Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Ministerialna dopłata dla czasopisma udostępniającego treści w internecie

Ministerialna dopłata dla czasopisma udostępniającego treści w internecie

10.07.18

Na dofinansowanie od resortu nauki mogą periodyki, które będa publikować darmowe treści w internecie. Resort chce także, aby pisały do nich osoby z różnych jednostek naukowych.

articleImage: Ministerialna dopłata dla czasopisma udostępniającego treści w internecie fot. Thinkstock

Resort nauki przygotował projekt rozporządzenia określającego zasady dofinansowywania czasopism naukowych. Na pomoc mogą liczyć polskie periodyki, które nie są notowane w międzynarodowych rankingach. 

Otrzymanie pomocy zależy także od tego, czy czasopismo w okresie dwóch lat kalendarzowych poprzedzających rok ogłoszenia konkursu w ramach programu wydało liczbę numerów wynikającą z oficjalnej częstotliwości wydawania.

Ministerstwo chce też finansować czasopisma, w których publikują autorzy z różnych ośrodków - a nie np. z jednego uniwersytetu. Naukowcy z tej samej jednostki naukowej mogą stanowić jedynie 50 proc. autorów publikujących w danym periodyku w ciągu dwóch lat, których dotyczy starający się o dofinansowanie projekt. Artykuły naukowe, które znajdą się w dofinansowywanym czasopiśmie, mają być udostępniane w internecie.
 
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE