Program bazuje na doświadczeniu najlepszych amerykańskich i europejskich szkół prawa i obejmuje tematykę polskiego, europejskiego i amerykańskiego prawa ubezpieczeniowego. Ukończenie kursu potwierdzone będzie certyfikatami Akademii Leona Koźmińskiego i University of Connecticut School of Law. Kurs obejmuje konwersatorium z prawa ubezpieczeń gospodarczych (regulacje polskie), które poprowadzą Anna Tarasiuk-Flodrowska, radca prawny w kancelarii Hogan Lovells oraz dr Katarzyna Malinowska, radca prawny w BMSP Legal Advisors. Wykłady z European Union Insurance Regulation wygłosi Prof. Pierpaolo Marano, zaś konwersatorium Comparative Insurance Regulation prowadzone będzie przez amerykańskich partnerów projektu, z wykorzystaniem platformy e-learningowej - uczestnikami będą równocześnie studenci z Polski i USA.

- Prawo ubezpieczeń jest nie tylko bardzo ciekawe, ale też niezwykle praktyczne. Osoby, które znają regulacje obowiązujące w różnych krajach, będą potrafiły wskazać i doradzić optymalny wybór polis, a w razie potrzeby pomóc wyegzekwować odszkodowanie. W gospodarce globalnej jest duże zapotrzebowanie na takich specjalistów – mówi dr hab. Monika Całkiewicz, prorektor ds. studiów prawniczych ALK.
 
Zobacz: Zimowy MBA Weekend w Koźmińskim>>>
 
- Prawo ubezpieczeń stanowi ważny element wiedzy menedżerskiej, a nasza uczelnia jest nowoczesną szkołą biznesu, której ambicją jest holistyczne podejście do kształcenia. Dlatego obok kilkudziesięciu programów, jakie oferujemy w ramach studiów podyplomowych, chcemy również rozwijać programy międzynarodowe w zakresie prawa. Biznes i światowa gospodarka  potrzebują fachowej wiedzy prawniczej – uważa prof. Witold Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.
 
Zapisy słuchaczy prowadzi Kolegium Prawa ALK. Cały program obejmuje 60 godzin zajęć. Uczestnicy muszą płynnie mówić po polsku i po angielsku, bowiem zajęcia będą prowadzone w dwóch językach. Dodatkowym atutem dla biorących udział w programie studentów (kurs jest dostępny także dla studentów prawa od III roku wzwyż) jest możliwość zaliczenia zajęć jako przedmiotów do wyboru, z uwagi na przypisanie obu wykładom punktów ECTS.
 
Prof. Pierpaolo Marano z Uniwersytetu Katolickiego w Mediolanie jest uznanym autorem prac i wykładów z prawa ubezpieczeń oraz redaktorem najważniejszego czasopisma naukowego w tej dyscyplinie „Journal of Insurance Issues and the European Insurance Law Review”. Jest także związany z Uniwersytetem Connecticut jako profesor wizytujący. Wykładał m.in. we Francji, Hong Kongu, na Tajwanie i na Malcie. Angażuje się w działalność europejskich organizacji ubezpieczeń prywatnych i emerytalnych.
 
 
University of Connecticut School of Law jest jedną z ważniejszych publicznych szkół prawa w Stanach Zjednoczonych (istnieje od 1921 r.), akredytowaną przez American Bar Association. Jest też członkiem Association of American Law Schools.
 
AIDA – Association  Intenationale de Droit des Assurances to założona w 1960 r. w Luksemburgu organizacja skupiająca praktykujących adwokatów, radców i akademików zajmujących się prawem ubezpieczeniowym. Obecnie ma ponad 50 regionalnych oddziałów w różnych krajach i zajmuje się wymianą informacji oraz rozwojem edukacji prawniczej w zakresie ubezpieczeń.
Ewa Barlik