Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Mazurek: nie możemy ocenić zmian w szkolnictwie wyższym, bo nie znamy tej ustawy

Mazurek: nie możemy ocenić zmian w szkolnictwie wyższym, bo nie znamy tej ustawy

09.03.18

Trudno mówić o projekcie Ustawy 2.0 wicepremiera Jarosława Gowina, jeżeli nie zna się jego ostatecznej wersji; miały być wprowadzone zmiany, zobaczymy, czy będą i wtedy będziemy decydować - powiedziała w piątek rzeczniczka PiS i wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.
 

articleImage: Mazurek: nie możemy ocenić zmian w szkolnictwie wyższym, bo nie znamy tej ustawy fot. Thinkstock

- Zobaczymy, jaki projekt wpłynie do Sejmu, nie jest tajemnicą, że na temat tej ustawy różni ludzie rozmawiają w różnych kręgach - zaznaczyła rzeczniczka PiS - Wiem, o tym, że miały być pewne zmiany wprowadzone przed przedłożeniem na Radę Ministrów tej "konstytucji" dla nauki. Zobaczymy, czy będą i wtedy będziemy podejmować decyzję. Trudno jest mówić o projekcie, kiedy nie zna jego ostatecznej wersji, a dyskutuje się na podstawie informacji uzyskanych tu i ówdzie - powiedziała Mazurek.

- Komitet Stały ustalił, że projekt ustawy o szkolnictwie wyższym stanie na rządzie 20 marca" - poinformował wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Mueller.

Uwzględniliśmy tylko drobne uwagi ministerstw, niuanse. Cała reszta została przez Komitet Stały przyjęta w naszym brzmieniu. W przyszłym tygodniu odbędzie się jednak kolejne spotkanie Komitetu Stałego w sprawie aspektów finansowych. To największa część rozbieżności" - powiedział wiceminister.(PAP).

Już 20 marca rząd zajmie się ustawą o szkolnictwie wyższym>>

09.03.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE