Dzień Wolters Kluwer to pierwsza taka inicjatywa wśród wydawnictw prawniczych skierowana bezpośrednio do młodych adeptów prawa. Coraz większe nasycenie rynku usług prawnych sprawia, że wśród studentów prawa rośnie zainteresowanie innymi drogami rozwoju kariery, a sami studenci częściej samodzielnie poszukują alternatywy w sposobie zatrudnienia. Dzień Wolters Kluwer został zorganizowany właśnie po to, aby jeszcze mocniej uświadomić studentom prawa, że po studiach na tym kierunku można znaleźć świetną pracę nie tylko w kancelarii. Nie trzeba iść na aplikację, aby w pracy wykorzystywać prawo. Istnieje wiele innych, równie ciekawych możliwości zatrudnienia.

- Dzień Wolters Kluwer na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego jest pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym przez wydawnictwo prawnicze skierowanym bezpośrednio do studentów prawa. Studenci, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, mieli sposobność uczestniczenia w merytorycznych panelach dotyczących kwestii kreowania swojej kariery – mówi Małgorzata Libuda, dyrektor segmentu Szkolnictwo Wyższe i Nauka w Wolters Kluwer.

Przeczytaj także: MNiSW rozpatrzyło 3461 wniosków o przyznanie stypendium ministra


- Dzień Wolters Kluwer jest inicjatywą wyjścia do młodych ludzi.- Od lat współpracujemy ze studentami i obserwujemy rynek prawniczy. Chcemy dzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie zwiększania świadomości młodych ludzi w zakresie budowania i kreowania swojej przyszłości - dodaje Małgorzata Libuda.


Wśród licznych atrakcji, które przygotowali organizatorzy, warto wspomnieć o cyklu z udziałem Ewy Pomian z działu HR Wolters Kluwer, która opowiedziała o tym, jak przebiega proces rekrutacji, jakie są najczęściej zadawane pytania podczas rozmów kwalifikacyjnych, a także jakie błędy popełniają kandydaci podczas takich spotkań. Prelegentka rozwinęła również kwestię ścieżek rozwoju kariery młodych prawników, a także możliwości, jakie daje współpraca z wydawnictwem.

Przeczytaj także: Student wymaga od pracodawcy coraz więcej


Na dużą uwagę zasługiwał również panel prowadzony przez Adama Stolarzewicza - Executive & Business Coacha, wieloletniego dyrektora personalnego wiodących firm, który zajął się tematyką budowania kariery osobistej. Podkreślał, jak istotne jest myślenie o własnej przyszłości, formułowanie celów osobistego rozwoju i konsekwentne ich realizowanie. W swojej prezentacji Adam Stolarzewicz odwołał się do konieczności poszukiwania własnych „błękitnych oceanów” -obszarów, w których aktywności będą realizowane w wolnej i niezagospodarowanej jeszcze przestrzeni rynkowej. Dzięki temu konkurencja przestaje być istotna Prelegent odwołał się również do książek Richarda Susskinda: „Koniec świata prawników” oraz „Przyszłość świata prawników” polecając je jako obowiązkowe lektury dla młodych adeptów prawa.


Koniec świata prawników? Współczesny charakter usług prawniczych
Przejdź do księgarni profinfo.pl >>>

Prawnicy przyszłości
Przejdź do księgarni profinfo.pl >>>


Podczas spotkania pojawiła się też dyskusja na temat najbardziej interesujący studentów piszących prace dyplomowe. Prezes firmy Plagiat, dr Sebastian Kawczyński, przybliżył studentom działanie systemów antyplagiatowych na uczelniach, a także omówił konsekwencje, jakie niesie plagiatowanie.


- Celem mojej prezentacji było wskazanie podstaw oraz konsekwencji prawnych, które grożą studentowi przyłapanemu na plagiatowaniu. Zwróciłem również uwagę na zmiany, które weszły w życie w dniu 1 października 2014 r. na mocy ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym w zakresie m.in. wprowadzenia powszechnego obowiązku kontroli antyplagiatowej oraz ogólnopolskiego repozytorium prac dyplomowych przygotowywanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – stwierdził dr Sebastian Kawczyński, Prezes firmy Plagiat.pl.


Uzupełnieniem wystąpienia była prezentacja Mileny Bodych, doktorantki Uniwersytetu Warszawskiego na temat bezpieczeństwa i prywatności w świecie cyfrowym oraz zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

Przeczytaj także: NZS: zatrudnienie w sektorze publicznym czy prywatnym


Studenci przybyli na Dzień Wolters Kluwer, poza solidną dawką wiedzy i warsztatów mogli liczyć również na nagrody przewidziane za aktywny udział w poszczególnych panelach.


- Liczymy, że Dzień Wolters Kluwer na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych na Uniwersytecie Łódzkim. Nasze wieloletnie doświadczenia ze studentami i obserwacja rynku prawniczego mobilizują nas, aby dzielić się swoimi spostrzeżeniami, szczególnie w zakresie budowania i kreowania swojej przyszłości. Dzień Wolters Kluwer pokazał, że świeżo upieczony prawnik bez trudu może znaleźć świetną pracę również poza kancelarią. Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie inspiracją i skłoni studentów do nowego sposobu myślenia o rozwoju osobistym – podsumowała Magdalena Przek-Ślesicka, specjalista ds. marketingu segmentu Szkolnictwo Wyższe i Nauka.