Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Już 20 marca rząd zajmie się ustawą o szkolnictwie wyższym

Już 20 marca rząd zajmie się ustawą o szkolnictwie wyższym

08.03.18

Rząd zajmie się projektem reform uczelni 20 marca. Taką decyzję podjął Komitet Stały Rady Ministrów - poinformował wiceminister nauki Piotr Mueller.

articleImage: Już 20 marca rząd zajmie się ustawą o szkolnictwie wyższym fot. Thinkstock

- Komitet Stały ustalił, że projekt ustawy o szkolnictwie wyższym stanie na rządzie 20 marca" - poinformował wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Mueller.

Uwzględniliśmy tylko drobne uwagi ministerstw, niuanse. Cała reszta została przez Komitet Stały przyjęta w naszym brzmieniu. W przyszłym tygodniu odbędzie się jednak kolejne spotkanie Komitetu Stałego w sprawie aspektów finansowych. To największa część rozbieżności" - powiedział wiceminister.

W projekcie ustawy znalazła się propozycja znacznego zwiększenia finansowania nauki i szkolnictwa wyższego. Rozpisana jest ścieżka dochodzenia do finansowania tego sektora na poziomie 1,8 proc. PKB w 2025 r. Do tej części projektu zastrzeżenia zgłosiło Ministerstwo Finansów.

- O kwestie finansowe będzie jeszcze walka. Prosimy, aby środowisko akademickie udzieliło nam wsparcia na wszelkich możliwych frontach - powiedział minister.

Podkreślił, że zastrzeżeń nie budziły kwestie związane z ustrojem uczelni.

- Mamy ustalenia polityczne na szczeblu liderów koalicji, że prace nad tą ustawą będą podjęte bezzwłocznie - odpowiedział szef resortu nauki. W związku z tym - jak ocenił - wejście ustawy w życie 1 października br. jest "jak najbardziej realistycznym" terminem - mówił w środę minister Jarosław Gowin.
(ms/PAP)

Czytaj: Czarne chmury nad nową ustawą o uczelniach>>

Prawo o szkolnictwie wyższym. Komentarz>>

08.03.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE