Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Gowin: PiS poprze zmiany w szkolnictwie wyższym

Gowin: PiS poprze zmiany w szkolnictwie wyższym

07.03.18

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin poinformował w środę, że przyjęte zostały ustalenia polityczne na szczeblu liderów koalicji, że prace nad Ustawą 2.0 będą podjęte bezzwłocznie. Dodał, że ustawa powinna wejść w życie 1 października br.

articleImage: Gowin: PiS poprze zmiany w szkolnictwie wyższym Fot. Flickr/Piotr Drabik/

Tak informację wicepremier przedstawił w odpowiedzi na pytania dziennikarzy o to, jakie są szanse na to, aby nowa ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce (nazywana też Ustawą 2.0 lub Konstytucją dla Nauki) weszła w życie w obecnym kształcie 1 października 2018 r.
- Mamy ustalenia polityczne na szczeblu liderów koalicji, że prace nad tą ustawą będą podjęte bezzwłocznie - odpowiedział szef resortu nauki. W związku z tym - jak ocenił - wejście ustawy w życie 1 października br. jest "jak najbardziej realistycznym" terminem.

Czytaj: Czarne chmury nad nową ustawą o uczelniach>>

Jak zapowiada Gowin, w czwartek nad projektem ustawy będzie obradować Komitet Stały Rady Ministrów. - Jestem przekonany, że projekt zostanie skierowany pod obrady rządu - powiedział minister. - Mam nadzieję, że rząd zdąży się zająć tym projektem, chociaż mam świadomość, że to jest wielka systemowa zmiana. Liczę na to, że pan premier zdecyduje się umieścić ten punkt w programie najbliższego posiedzenia rządu, a więc we wtorek 13 marca -  powiedział Jarosław Gowin.

Prawo o szkolnictwie wyższym. Komentarz>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE