Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Dobra znajomość programów prawniczych nie taka oczywista

Dobra znajomość programów prawniczych nie taka oczywista

09.03.18

Biegłość w obsłudze systemów informacji prawnej to atut przy rekrutacji do pracy w kancelarii. Eksperci zwracają jednak uwagę, że prawników trzeba w tej materii przeszkolić.

articleImage: Dobra znajomość programów prawniczych nie taka oczywista fot. Thinkstock

- Wielu użytkowników korzysta wyłącznie z podstawowych technik wyszukiwania, co może prowadzić do otrzymania szczątkowych, nie do końca odpowiadających rzeczywistości, wyników. To niesie ze sobą ryzyko błędu - podkreśla Barbara Szczepańska, Research Services Manager w polskim oddziale Hogan Lovells, podkreślając, że niezbędne są szkolenia w tym zakresie - Nieprzypadkowo w dużych kancelariach prawnych ekspertami w zakresie korzystania z SIP są bibliotekarze i pracownicy zespołów zarządzania wiedzą - dodaje.

Ekspertka dodaje, że z obsługą systemów często nie radzą sobie młodzi prawnicy. Ich umiejętności korzystania z oprogramowania często ograniczają się do wpisywania prostych haseł na podobieństwo tych, które wyszukują w Google.

- Na etapie aplikacji czy już wykonywania zawodu na rozpoczęcie pracy z Systemami Informacji Prawnej jest już trochę późno. Należałoby pokusić się o szkolenie w tym zakresie już na etapie studiów prawniczych - mówi Włodzimierz Chróścik dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Dodaje, że większość aplikantów radzi sobie z obsługą SIP, bo bez tej wiedzy trudno obecnie funkcjonować.

Skomentowano 1 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

  • JAN BUKOWSKI IP: 89.71.* 18-03-2018
    EXTRA - DODATKOWA WIEDZA - BARDZO = PRZYDATNA W NIEUSTAJĄCEJ EDUKACJI PRAWA = MIŁO - DZIĘKUJĘ

    Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź
Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE