Strona główna » Wiadomości » Kariera » Coraz więcej firm wprowadza elastyczny czas pracy

Coraz więcej firm wprowadza elastyczny czas pracy

17.01.18

Coraz więcej firm stawia na elastyczny czas pracy. Najchętniej korzystają z tego rozwiązania duże przedsiębiorstwa zajmujące się przetwórstwem przemysłowym, handlem i naprawami oraz budownictwem.

articleImage: Coraz więcej firm wprowadza elastyczny czas pracy fot. Thinkstock

Z danych Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że do 15 grudnia 2017 roku elastyczny czas pracy wprowadziło 2515 pracodawców. To głównie duże przedsiębiorstwa zatrudniające od 50 do 249  osób (846). Nieco mniej było małych firm, zatrudniających do 9 pracowników (636) oraz tych średnich, zatrudniających do 49 osób (602).

Z elastycznego czasu pracy najchętniej korzystają pracodawcy w Katowicach (341), Poznaniu (338)  i Wrocławiu (220), jeśli zaś chodzi o branże, to najczęściej jest on stosowany w przetwórstwie przemysłowym (940), handlu i naprawach (380) oraz budownictwie (224).

– Możliwość świadczenia pracy w elastycznych formach nabiera szczególnego znaczenia podczas podejmowania decyzji o powiększeniu rodziny. Staje się ona prostsza tam, gdzie pracownik ma możliwość pracy w niepełnym wymiarze, zostawienia dziecka pod opieką przyzakładowego żłobka czy chociażby świadczenia pracy w systemie telepracy – mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Więcej>>

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Nowy LEX Student Prawa
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE